keskiviikko 15. syyskuuta 2021

Vaarallinen Ivermektiini!


Viime viikkoina yksi suurista puheenaiheista on ollut lääke nimeltä Ivermektiini. Kyseinen lääke on Valtioneuvoston sivuilta löytyvän COVID-19 tutkimuskatsaus -raportin mukaan osoittautunut tehokkaaksi lääkkeeksi koronapotilaiden hoitoon. Tämä kymmeniä vuosia markkinoilla ollut lääke on halpa, toimiva, ja jo kauan sitten lääketesteissä turvalliseksi todettu. 


https://julkaisut.valtioneuvosto.fi/bitstream/handle/10024/162430/COVID19_Tutkimuskatsaus_3-2020.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Siis mitä? Että koronaan auttaa jokin muukin kuin piikillä annettava geeniterapiainjektio, johon täytyy hakea tehosteannoksia muutaman kuukauden välein? Eihän se nyt käy!

Rokotevalmistajien markkinointiosastona toimivan valtamedian vastahyökkäys: Tappavan vaarallinen hevosten matolääke! 


https://www.verkkouutiset.fi/laakari-jarkyttyi-matolaaketta-ei-tule-kayttaa-koronan-hoitoon/

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/yhdysvaltain-suosituimman-podcastin-juontaja-joe-rogan-kertoo-hoitavansa-koronaa-syomalla-hevosille-tarkoitettua-matolaaketta/8225268

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008235037.html

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/41b7230c-f9e3-46e0-97be-c70418a1a317

Ai miten niin valtamedialla olisi joku agenda?

Suosittelen katsomaan tämän videon:



21 kommenttia:

  1. https://www.lansivayla.fi/paikalliset/4294840

    Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL) ei enää suosittele välttämään tarpeetonta matkustamista ulkomaille. Suositus ei ole enää mukana THL:n matkustussuosituksissa, jotka on päivitetty tänään keskiviikkona.

    THL kuitenkin suosittelee, että reissua suunnittelevat ottaisivat molemmat koronarokoteannokset ennen matkaa, sillä kaikki Suomessa käytettävät rokotteet suojaavat hyvin koronataudin vakavalta muodolta.

    näitä vinkkejä alkaa ilmestymään kuin sieniä sateella. " rokottamattomien pandemia"

    "kaikki Suomessa käytettävät rokotteet suojaavat hyvin koronataudin vakavalta muodolta." Mikä se vakava muoto olikaan...

    VastaaPoista
  2. ja taas

    https://www.verkkouutiset.fi/usasta-varoitus-koronan-mahdollisesta-hirviovariantista/#72030e42

    VastaaPoista
  3. Huvittavaa että mediassa he mainostavat kyseistä lääkettä nimenomaan "hevosten" lääkkeenä, vaikka sitä meilläkin myydään ihan ihmisillekin pääasiassa Stromectol nimellä matojen ja loisten tappoon.

    VastaaPoista
  4. https://www.ossitiihonen.com/2021/09/17/koronan-salattu-ja-kielletty-hoito/

    VastaaPoista
  5. https://www.hs.fi/hyvinvointi/art-2000008262669.html

    taas lanseerattu uusi slogan " turha kuolema". kun kuolee sen takia ettei ottanut koronarokotetta. piialla on ollut raskas kesä. aviomies ja lasten isän turha kuolema, kun ei ottanut rokotusta, vaikka piia otti.

    saas nähdä kuoleeko meidän perhe turhaan kun ei olla otettu rokotetta.

    VastaaPoista
  6. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008294355.html

    Lisää aiheesta Valtamedia ja hevosten loislääke..

    VastaaPoista
  7. Mitä tästä propagandan kiihtymisestä voi päätellä?

    "Ensimmäinen infektio rikkoo lima­kalvon ja tekee tietä seuraavalle – syksyllä rokottamattomia uhkaa tuplatauti"

    https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008296446.html

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Epätoivo iskee. Kusetus alkaa paljastua, niillekkin jotka ehtivät jo ottaa rokotteen.

      Poista
    2. Tämä ilmiö on nyt tapahtunut työkaverillenikin. Ennen naureskeli niin alentavasti minun jutuille, eihän nyt mitään rokotetta jaella maailmanlaajuisesti, jos se ei olisi turvallinen jne jne bla bla. Mutta nytpä on kaverille alkanut tulla vaikka minkälaista pientä vaivaa toisen piikin jälkeen, päänsärkyä, kipuja, väsymystä. Ei naurata enää. Totesin, että ehkä se kolmas piikki helpottaa. Vastasi takaisin, että niin, ehkä lopullisesti.

      Poista
  8. "India Govt. Declares Most Populated State Officially COVID Free After Widespread Use Of Ivermectin"

    https://www.oann.com/india-govt-declares-most-populated-state-officially-covid-free-after-widespread-use-of-ivermectin/

    Kauhean vaarallinen hevoslääke!

    VastaaPoista
  9. Ossi Tiihonen löysi toisen mielenkiintoisen viranomaisdokumentin:

    https://www.ossitiihonen.com/2021/10/06/stmn-luokituksen-mukaan-korona-ei-ole-pandemia/

    Korona ei pääse edes lähelle STM:n määritelmää lievästä pandemiasta.

    VastaaPoista
  10. 200 kongressin jäsentä käyttänyt Ivermektiiniä.

    https://twitter.com/JJ63664313/status/1453146452201390084

    VastaaPoista
  11. Miten yllättävää.

    https://injektiopiikki.com/2021/11/09/pfizer-skandaali-2-0-pfizer-on-keksinyt-uuden-laakkeen-koronaan-mutta-sama-aine-on-rekisteroity-tietokantoihin-jo-vuonna-2009/

    VastaaPoista
  12. https://open.spotify.com/show/4rOoJ6Egrf8K2IrywzwOMk Dr Robert Malone. Hienoa puhetta. 23 päivä maailmaan laajuinen mielenosoitus.Pitää vissiin lähteä itekin huminoihin mukaan.

    VastaaPoista
  13. Mielenkiintoinen käänne:

    "Mika Niikko otti loislääkettä koronaan"

    https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/79419364-3073-4bc1-90b8-acaa71dc74ef

    Eikös se ollutkaan kamalan vaarallinen hevoslääke?

    VastaaPoista
  14. "Suomalainen koronalääke sai patentin – ”Keksintö auttaa tilanteessa, jossa rokotekattavuus uhkaa jäädä liian matalaksi”"

    https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomalainen-koronalaake-sai-patentin-keksinto-auttaa-tilanteessa-jossa-rokotekattavuus-uhkaa-jaada-liian-matalaksi/ea2f8119-0b49-4997-856f-1a0218502d99

    "Uudessa lääkkeessä käytettävät vaikuttavat aineet aprotiniini, hydroksiklorokiini ja ivermektiini, ovat tunnettuja ja ne ovat laajalti käytössä."

    Eikös hydroksiklorokiinin ja ivermektiinin pitänyt olla vaarallisia?

    VastaaPoista
  15. Russell Brand: I Was Wrong

    https://www.youtube.com/watch?v=gCJ5I2ztfsU

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Russell Brand: So, YouTube Took Our Video Down

      https://www.youtube.com/watch?v=-bN3U69Nm_E

      Ja kuitenkin ranteessa on 33-tatuointi.

      Poista
  16. Ivermectin: The Truth

    https://rumble.com/v1huyrn-ivermectin-the-truth.html

    VastaaPoista
  17. "A study with over 100,000 participants shows Ivermectin is highly effective in preventing hospitalizations and death from Covid-19. Dr. Pierre Kory said millions of lives could have been saved if Ivermectin hadn’t been misrepresented in the media"

    https://twitter.com/Xx17965797N/status/1573741223470407681

    (Linkissä video.)

    VastaaPoista
  18. Samilla hyvä ketju ivermektiinin demonisoinnista:

    https://twitter.com/SamiAntinniemi/status/1605210033171464192

    VastaaPoista